AScada Üretimden Veri Toplama

Kahramanmaraş Kurumsal Çözümler

AScada Üretimden Veri Toplama

23 Temmuz 2019 Genel 0

AScada

AScada Fabrikaların üretim hatlarından veriler toplayarak anlık olarak görüntülenmesini, raporlanmasını sağlayan elektronik ve yazılımın ortak ürünüdür.

AScada anlık izleme özelliği sayesinde isterseniz vardiya bazlı, isterseniz gün bazlı olarak üretim istasyonlarınızın duruşlarını, üretim miktarlarını, iş emirlerini ve operatör kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz. Sunduğu parametrik yapı sayesinde anlık olarak izleme ekranlarını dilediğiniz gibi düzenleme ve yönetme olanağı sunmaktadır.Endüstri de gittikçe artan üretime karşılık makine ve teçhizat sürekli artmaktadır. Bu artan sistemlerin malzeme ihtiyacı, verimlilik hesabı, kalite kontrol adımları ve sipariş takiplerinin geleneksel yöntemlerle yönetimi gittikçe imkansız hale gelmektedir. Bu nokta Endüstri 4.0, üreticilerin imdadına yetişmektedir. Atiker Yazılım tarafından geliştirilmiş AScada ile İşletmelerini Endüstri 4.0’a taşıyın.

Neden AScada?

Endüstri 4.0 kavramı endüstri kullanılan cihazların birbiriyle iletişim kurarak yapılan iş adımlarının daha hızlı yapılması, oluşan arızaların cihazlar tarafından bildirilmesi, hammadde siparişini cihazın kendisinin vermesi ve cihazlardan gelen verilerin sistemlerin istenilen yerlerden izlemesine olanak sağlayan endüstri devrimidir.AScada ile geleneksel veri toplama yöntemlerini unutun. Üretim istasyonlarından gelen verileri kablosuz ağ teknolojileri ile istediğiniz yere getiriyoruz. Üretim tesisinizi ister telefonunuzdan, ister tablet ve bilgisayardan anlık son durumu görebilirsiniz. Akıllı veri toplama ve nesnelerin internet teknolojilerini kullanan yeni nesil tasarımlarımızı bu kapsamda geliştirerek AtikIM İmalat Yönetimi ile entegre ediyoruz. Endüstri 4.0 çözümlerimiz, işletmenizde var olan sistemlerden verileri toplayarak;

  • Sistemin izlenmesinin ve arıza teşhisinin kolaylaştırılması
  • Sistemlerin ve bileşenlerinin öz farkındalık kazanması
  • Sistemin çevre dostu ve kaynak tasarrufu davranışlarıyla sürdürülebilir olması
  • Daha yüksek verimliliğin sağlanması
  • Üretimde esnekliğin arttırılması
  • Maliyetin azaltılması
  • Yeni hizmet ve iş modellerinin geliştirilmesi